بزرگداشت هفته بسیج در شرکت آلومینیوم ایران

532

دکتر عسگری مشاور مدیرعامل ایرالکو:

هر زمانی که در کشور نیاز به کمک در هر امری داشته‌ایم، بسیج به مدد کشور و مردم عزیزمان شتافته است.

 

  روابط عمومی و صنعتی:  به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج، مراسمی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با حضور معاونین و مدیران، رئیس و اعضای شورای اسلامی کار و رئیس و شورای فرماندهی بسیج شرکت آلومینیوم ایران در روز چهارشنبه پنجم آذر ماه در پایگاه بسیج حضرت سیدالشهدا ایرالکو برگزار گردید.

 

در بخش نخست این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام نورانی وحی، آقای عسگری مشاور مدیرعامل ، به ایراد سخن پرداخت و ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج، به شکل‌گیری این نهاد مقدس به فرمان امام خمینی (ره) اشاره نمود و گفت: اگر در دوران دفاع مقدس، بسیج در کنار ارتش و سپاه نبود، چه بسیار اتفاقات ناگواری که برای کشور و مردم عزیزمان رقم می‌خورد. وی افزود: نقش مؤثر و پررنگ بسیج در هیچ دوره‌ای از عمر پربرکت نظام اسلامی، بر کسی پوشیده نیست و ما در مقاطع مختلف، شاهد عملکرد مثبت بسیج بوده‌ایم به گونه‌ای که هر زمانی که در کشور نیاز به کمک در هر امری داشته‌ایم، بسیج به مدد کشور و مردم عزیزمان شتافته است .

 

مشاور مدیرعامل با ذکر جانفشانی‎ها و ایثار بسیجیان، از بسیجیان شهید ایرالکو نیز یاد نمود و ضمن ابلاغ پیام تبریک مدیرعامل محترم شرکت و مراتب قدردانی ایشان به عموم بسیجیان شرکت آلومینیوم ایران، خاطر نشان کرد: عملکرد بسیج در مقطع حساس کنونی باید به گونه‌ای باشد که به عنوان یک بازو، مدیریت را در پیشبرد اهداف عالی شرکت،  یاری و همراهی نماید.

وی تأکید نمود: ما انتظار داریم بسیج در تمام حوزه‌ها حضوری فعال و محسوس داشته باشد. بسیج، باید موجب بهبود عملکرد سیستم در مسیر رسیدن به اهداف عالی شرکت باشد و می‌تواند در تمام عرصه‌های تحقیقاتی، بهره‌وری، انگیزشی و … تأثیر گذار باشد.

دکتر عسگری مشکلات فعلی کشور را همانند بحران‎های دهه شصت برشمرد و تشریح نمود: در حال حاضر، غبار فتنه بسیاری از جریانات کشور را دربرگرفته اما نباید از این مهم غافل شویم که در آن مقطع، با وجود تمام دشواری‌ها، همدلی بیشتری بین مردم و مسئولین وجود داشت که امیدواریم در برهه حساس کنونی نیز به همان وفاق دست یابیم و با اتحاد و یکپارچگی که بهترین مثال آن، همدلی بین بسیجیان مخلص است؛ بتوانیم قدرت تفکر و فرهنگ غنی بسیج را به دنیا نشان دهیم.

مشاور مدیرعامل ایرالکو در ادامه بر لزوم پیاده‌سازی فرهنگ کار به جای فرهنگ گفتار تأکید نمود و افزود: مردم باید حرف مسئولین را در عمل آنها ببینند و تفکرسازنده‎ی بسیج است که متضمن این مهم می‌باشد. ما برای عبور از مشکلات فعلی، نیاز به این دیدگاه داریم که اسم‏ها و عنوان‎ها برایمان مهم نباشند و کارکرد و نقش‏آفرینی مثبت را هر کدام به نوبه خودمان نصب‎العین قرار دهیم؛ همان‎طور که بسیجیان شهیدمان عمل می‌کردند و اخلاص، سرلوحه رفتارشان بود.

 

وی در ادامه، هفته بسیج را فرصت خوبی برای داشتن نگاهی دوباره به اصل و اساس تشکیل این شجره طیبه دانست و گفت: بین مدیران محترم مجموعه و شورای ارزشمند پایگاه بسیج، باید اتوبانی دوطرفه به منزله ایجاد تعامل بیشتر برقرار باشد و ضمن بهره مندی از امکانات، تسهیلات و وضعیت فعلی بسیجیان شرکت آلومینیوم ایران، انتظارات مدیریت مجموعه از بسیج را در جهت‌دهی هوشمندانه به جریانات فکری و ممانعت از میدان داری افراد فرصت طلب و سودجو  مد نظر داشته و به آن جامه عمل بپوشانیم.

 

آقای عسگری در پایان، ضمن یادآوری این مهم که علیرغم اوضاع دشوار اقتصادی کنونی و فشار تحریم‌ها، با درایت مدیریت و تلاش مجدانه همه همکاران، چرخ تولید ایرالکو حتی برای یک روز هم از حرکت باز نایستاده گفت: حضور بسیج برای حفظ آرامش و سکون شرکت، امری اجتناب ناپذیر است و حفظ وحدت و همدلی به مصلحت شرکت ایرالکو و در نگاه کلان، نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور است.

 

در بخش دیگر این مراسم آقای ابراهیم‌آبادی فرمانده پایگاه بسیج حضرت سیدالشهدا (ع) ایرالکو ضمن تقدیر از مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت، انجام مأموریت‌های محوله به پایگاه بسیج را منوط به حضور و فعالیت بسیجیان با هماهنگی مدیران شرکت دانست و تأکید نمود: بدون فعالیت اعضای محترم و خدوم پایگاه بسیج، موفق به انجام هیچ یک از وظایف خود نمی‌شدیم و جا دارد در ایام مبارک هفته بسیج، از همه این عزیزان تقدیر و تشکر نماییم.

در پایان مراسم نیز لوح تقدیر و پیام تبریک مدیرعامل محترم ایرالکو به مناسبت هفته بسیج، به فرمانده پایگاه بسیج سیدالشهدا (ع) اهدا شد.