ورزش عمومی

1588

شرکت آلومینیوم ایران علاوه بر رسالت اصلی خود در امر تولید، با پذیرش مسئولیت های اجتماعی و جهت گیری برای ایجاد ارتباط شایسته و ارگانیک بین شهر اراک و صنعت، توانسته گام های بزرگی در این راه بردارد. یکی از برنامه های ارزشمند ایرالکو سرمایه گذاری در امر ورزش و کمک به ایجاد نشاط اجتماعی و تامین سلامت نیروی انسانی درون و برون سازمانی است.

تیم فوتبال آلومینیوم اراک یکی از تیم های مطرح و قدرتمند در لیگ دسته اول فوتبال کشور می باشد که پس از سال ها تلاش مستمر؛ زحمات طاقت فرسای هواداران ، بازیکنان ، کادرفنی ، مدیران باشگاه ، مدیران شرکت آلومینیوم و مسئولین استان مرکزی به بار نشست و آرزوی دیرینه مردم ورزش دوست استان به ویژه کلانشهر اراک باصعود شایسته و افتخارآمیز آلومینیوم اراک به لیگ برتر تحقق یافت.

مجموعه تربیت بدنی ایرالکو با زیربنای حدود ۳۸۰۰۰ متر مربع از بزرگترین اماکن ورزشی استان مرکزی محسوب می شود. مجموعه تربیت بدنی ایرالکو در حال حاضر ۴۵ رشته ورزشی را پوشش می دهد وسرانه ورزشی هریک از ورزشکاران به ازای هر نفر ۹/۵ مترمربع می باشد.

 

تاریخچه و معرفی مجموعه تربیت بدنی شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو)

تربیت بدنی ایرالکو در راستای اهداف مدیریت عالی سازمان حدودا از سال ۱۳۶۱ تاکنون فعالیت ورزشی خود را ابتدا در چند رشته محدود و در داخل شرکت آغاز نموده که با گسترش و توسعه فضاهای ورزشی و تغییر نگرش و دیدگاه مدیران به امر ورزش ، در سال ۹۸ نیز قصد دارد همانند سنوات گذشته فعالیت خود را در زمینه ها و رشته های مختلف ورزشی به انجام رساند.

مجموعه تربیت بدنی مزین به نام حضرت مهدی (عج) با زیر بنای حدود ۳۸۰۰۰ متر مربع با ۴ مجموعه مجزا که ۳ مجموعه آن مستقر در کارخانه بوده و شامل :

۱-سالن چند منظوره امام خمینی (ره) ( که دارای سالن استاندارد ورزش های توپی ، ۲ دیواره صخره نوردی ، سالن بدنسازی مجهز و سالن باستانی ، شطرنج)

۲-سالن چند منظوره شهدای آلومینیوم ( سالن ورزش های توپی ، بدمینتون،ورزش های رزمی،دوچرخه سواری،دارت،تنیس روی میزآمادگی جسمانی بانوان)

۳-مجموعه زمین چمن و محوطه باز( سه زمین چمن ،رختکن و ساختمان اداری زمین چمن ، زمین تنیس روباز و دریاچه قایقرانی،زمین بسکتبال خیابانی و پیست سوارکاری) و مجموعه دیگر آن در کوی صنعتی اراک شامل ۲ سالن ورزشی ( خانه کشتی ، ورزش های رزمی ،بوکس ،ورزش های توپی ) می باشد و آمادی ارائه خدمات ورزشی به کارکنان شرکت آلومینیوم و خانواده های محترم ایشان ،بازنشستگان و سایر همشهریان عزیز را دارد.