آیین افتتاح خانه فرهنگ کار و تلاش شرکت آلومینیوم ایران

139

مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران در آیین افتتاح خانه فرهنگ کار و تلاش ایرالکو؛

ایرالکو با ۱۰۰% ظرفیت به تولید و فعالیت خود ادامه می دهد.

Iralco (8)

اداره روابط عمومی و صنعتی ایرالکو: مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در آیین افتتاح خانه فرهنگ کار و تلاش این شرکت که با حضور مهندس فتح آبادی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی و هیئت همراه ایشان، مهندس آبایی مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان مرکزی و هیئت همراه ایشان، مهندس بوالحسنی مدیر کارخانه و آقای عزیزمحمدی مدیر ارتباطات ایرالکو برگزار گردید گفت: این واحد تولیدی – تخصصی، در زمره سه تولید کننده شمش آلومینیوم کشور است و در شرایطی که ۲ شرکت المهدی و هرمزال؛ به دلیل مشکلات،تنها با ظرفیت ۲۰ درصد فعالیت می کنند، ایرالکو با ۱۰۰% ظرفیت، به تولید می پردازد و محصولات خود را در بازارهای هدف به فروش می رساند.

احمد مجیدی در این آیین، تصریح نمود: این واحد صنعتی مواد اولیه ۱۱ هزار کارخانه و کارگاه صنایع جانبی و پایین دستی داخل کشور را تامین می کند و بیش از ۲۵۰ هزار شغل از طریق تولیدات این کارخانه در کشور مشغول به فعالیت هستند.

وی بیان کرد: ۸۰ درصد مواد اولیه ایرالکو از خارج کشور تامین می شود، اما همان گونه که از دوران دفاع مقدس تا تحریم های پیشین، بر مشکلات فائق آمدیم؛ در این برهه نیز با همت و صبر می توانیم از مشکلات عبور کنیم.

مدیر عامل ایرالکو همچنین با اشاره به ظرفیت خوب این شرکت در زمینه های مختلف از جمله آموزش گفت: ایرالکو با برخورداری از واحد آموزش علمی کاربردی خود، بستری مناسب جهت پیاده سازی برنامه هایی همچون: آموزش روابط کار، ارتقاء روحیه همکاری و بالا بردن سطح نشاط در بین کارکنان، که از لازمه های تولید بیشتر می باشد را داراست.

 

 

Iralco (2)

 

سپس عزیزمحمدی مدیر ارتباطات ایرالکو، با تأکید بر نگاه مثبت مدیر عامل محترم ایرالکو به مسائل فرهنگی و حساسیت ایشان به لزوم اجرای دقیق و اثربخش این برنامه ها گفت: ایرالکو خانواده ای است بسیار بزرگ، لذا نقش آن در اقتصاد و اشتغال استان و کشور نیز به همین اندازه حائز اهمیت است.

وی همچنین به حضور ایرالکو در رأس شرکت های تولیدی-صنعتی در مسابقات مختلف ورزشی در سطح استان اشاره نمود و افزود: همانطور که از بدو تأسیس شرکت تا کنون موفق به تولید ۴۳ میلیون تن آلومینیوم شده ایم، در ورزش باشگاهی و کارگری استان نیز پیشتاز بوده ایم.

مدیر ارتباطات گفت : ۱۱هزار کارخانه و کارگاه کوچک و بزرگ در صنایع جانبی و پایین دستی در سطح کشور از محصولالت آلومینیوم استفاده می نماید که این امر یقیناً نقش تأثیر گذار و خطیر ایرالکو در توسعه، اشتغال، رونق اقتصادی و از مصادیق بارز در عمل به مسئولیت های اجتماعی برای حدود ۲% از جمعیت کشور است که در این صنعت استراتژیک اشتغال دارند.

وی گفت: ایرالکو در حفظ و صیانت از محیط زیست و احترام به حقوق شهروندی و عمل به مسئولیت های اجتماعی اقدامات تأثیر گذار و ماندگاری انجام داده است که افتتاح طرح ۱۱۰ هزار تنی با تکنولوژی ۲۰۰ کیلو آمپر مجهز به سیستم پیشرفته کنترل آلودگی و بهینه سازی و اتوماسیون خطوط قدیم تولید از مصادیق بارز آن است.

 

 

Iralco (1)

 

 

مدیر ارتباطات گفت: کشور ما که دارای مفاهیم متعالی اسلامی و فرهنگی است، دارای ظرفیت های ارزشمندی است که می توان با برنامه ریزی، فرهنگ کار و تلاش را ارتقاء بخشید. پرورش نیروی انسانی توانمند با بهره وری بالا یکی از ضروریات و پیش نیازهای رسیدن به توسعه پایدار است.

وی در پایان افزود: با برنامه ای که راستای ارتقاء بخش فرهنگی حضور مدیر عامل محترم ارائه دادیم و بودجه ای که برای آن پیش بینی شده یقیناً می توان فرهنگ کار و تلاش را بیش از پیش در ایرالکو ارتقاء بخشیده و آسیب های اجتماعی را کاهش داد.

 

 

Iralco (9)

 

 

مهندس فتح آبادی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی در آیین افتتاح خانه فرهنگ کار و تلاش شرکت آلومینیوم ایران؛ از جناب آقای مهندس مجیدی مدیر عامل محترم ایرالکو و همکاران پرتلاش ایشان به واسطه ی حضور پیشتازانه در تمامی حوزه ها، تقدیر و تشکر نمود.

وی با اذعان به این که مهندس مجیدی یکی از مدیران فرهیخته و انقلابی است گفت: با حضور ایشان در ایرالکو، شاهد تحولات بسیار خوبی در این شرکت مادر صنعتی هستیم و رجاء واثق داریم پرداختن به حلقه ی مفقوده ی مسئولیت اجتماعی، که به شکل نوین آن مد نظر می باشد؛ با درایت و تجارب ارزشمند مدیریتی ایشان، ساماندهی خواهد شد.

 

 

Iralco (8)

 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح نمود: ایرالکو در توسعه ی اجتماعی و همچنین فقر زدایی استان مرکزی نقش بسزایی داشته است و با نگاهی اجمالی به حضور قریب به پنج دهه کار و تولید این شرکت وتعداد کثیر افرادی که به عنوان نیروی کار در این بنگاه اقتصادی خدمت کرده اند، اهمیت و جایگاه ارزشمند ایرالکو در مبحث اشتغال زایی و تأثیر عمیق آن بر روند زندگی مردم استان مرکزی و بالتبع، اثر گذاری آن بر از بین بردن فقر و سامان بخشیدن به سطح زندگی بسیاری از افراد جامعه ی هدف؛ بیش از پیش مشهود می گردد.

وی در ادامه افزود: در گزارشی که آقای عزیزمحمدی ارائه نمودند، فعالیت های خوبی در زمینه ی اقدامات فرهنگی دیده می شود، که با اساسنامه خانه فرهنگ کار و تلاش ایرالکومطابقت دارد، امیدواریم این اقدامات متمرکز شده و توسعه ی بیشتری داشته باشند. همچنین برای تقویت شاخصه های سرمایه های اجتماعی از قبیل: امید به آینده واعتماد، نیاز به مطالعه، برنامه ریزی و اقدام مجدانه درتمام لایه های اجتماع؛ از جمله بدنه ی صنعت و نیروی ارزشمند انسانی آن داریم و به همین منظور خانه ی فرهنگ کار و تلاش می تواند بهترین ابزار جهت تمرکز بر اجرای برنامه های مد نظر، از قبیل ترویج ارزش های انسانی، آموزش و توانمندی سازی منابع انسانی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشد.

Iralco (3)

 

مهندس آبایی مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این آیین عنوان نمود: ایرالکو با دارا بودن ۴۷۰۰ نفر نیروی کار و بالغ بر ۲۰هزار نفر خانواده های ایشان از حیث جمعیت با شهرستان تفرش برابری می نماید و در واقع مهندس مجیدی و همکاران ایشان، یک شهرستان را مدیریت می نمایند؛ لذا بابت همکاری همه جانبه ی این مجموعه ی صنعتی، در تمامی حوزه ها اعم از مسئولیت های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی؛ علیرغم وجود مشکلات فراوان، باید تقدیر نمود.

وی همچنین حضور مدیر عامل ایرالکو در این نشست را، نشان دهنده ی اهتمام ویژه ی ایشان به مسائل مرتبط با نیروی انسانی شرکت دانست و گفت: جای بسی خوشحالی است که نگرش جناب آقای مهندس مجیدی به نیروی انسانی به عنوان سرمایه ی اصلی مجموعه، نگرشی پدرانه و دلسوزانه است.

ایشان در ادامه با بیان این که تا کنون نیز فعالیت های فرهنگی بسیار خوبی در شرکت آلومینیوم ایران صورت گرفته، اظهار امیدواری نمود که با افتتاح خانه فرهنگ کار و تلاش در این شرکت، این فعالیت ها به صورت منسجم تر از گذشته اجرا و تأثیر انکار ناپذیر آن بر پیکره ی تولید مشهود و ملموس گردد.

مهندس آبایی همچنین تأکید کرد: در راستای پیاده سازی اهداف وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛ با همه ی توان در کنار ایرالکو خواهیم بود تا نتیجه ی اجرای مجموعه برنامه های خانه فرهنگ کار و تلاش، در کمترین زمان و به شکل مطلوب، حاصل گردد.

Iralco (4)

 

Iralco (10)

در پایان خانه ی فرهنگ کار وتلاش ایرالکو افتتاح و از مسجد حضرت امام خمینی (ره)، مجموعه ی کتابخانه ی شهدای ایرالکو و مجموعه امکانات ورزشی شرکت بازدید بعمل آمد.

DSC_3138

 

DSC_3181

 

Iralco (5)

 

Iralco (6)

 

DSC_3133

 

Iralco (7)