نشست مشترک وزیر اقتصاد با فعالان اقتصادی استان مرکزی با هدف رفع موانع تولید برگزار شد.

194

روابط عمومی و صنعتی ایرالکو؛ در تاریخ سوم شهریور ماه، همزمان با دومین روز از هفته دولت و با حضور دکتر خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی، دکتر مخلص الائمه استاندار مرکزی، نمایندگان مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، دکتر میر اشرفی مدیر عامل ایرالکو، مدیران عامل واحدهای تولیدی استان مرکزی و برخی از فعالان اقتصادی و صنعتی، نشستی با هدف رفع موانع فعالان اقتصادی استان مرکزی در محل استانداری برگزار شد. در این برنامه مدیران عامل واحدهای تولیدی استان مرکزی به بیان مسائل و مشکلات پیش روی و موانع تولید نظیر تبادلات و تخصیص ارز، تسهیلات بانکی و مسائل مالیاتی پرداختند.

در حاشیه این جلسه مدیرعامل بانک ملی و رئیس کل گمرک کشور که وزیر امور اقتصادی و دارایی را همراهی می نمودند در جلسات جداگانه ای به رفع موانع واحدهای تولیدی استان در حوزه های گمرکی و بانکی پرداختند.

در این نشست ۴۰ مورد از مسائل ۳۶ واحد تولیدی، صنعتگران و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در استان مورد بررسی قرار گرفت و ضمن اخذ تصمیماتی، وزیر اقتصاد دستوراتی را جهت پیگیری و رفع موانع صادر نمود و مدیران ملی و استانی مربوطه را به پیگیری برای رفع مشکلات و گزارش اقدامات صورت گرفته مکلف کرد.