کسب مقام برتر همایش تجلیل از برترین‌های بورس کالا توسط ایرالکو

133

با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و سرپرست وزارت صمت؛

شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) حائز مقام برتر در دومین همایش «تجلیل از برترین های بورس کالا» شد.

 روابط عمومی و صنعتی: دومین همایش تجلیل از برترین‌های بورس کالای ایران یکم خرداد ماه سال جاری با حضور سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، سید مهدی نیازی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، مسئولان سازمان بورس و اوراق بهادار و جمع کثیری از مقامات و تولیدکنندگان دولتی و خصوصی کشور برگزار شد که در پایان از شرکت آلومینیوم ایران به عنوان یکی از شرکت های برتر بورس کالا در بخش محصولات صنعتی  با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

در این همایش، در ۱۲ بخش تخصصی مرتبط با بازارهای فیزیکی و مالی بورس کالای ایران، ۴۰ شرکت تولیدی، هلدینگ، انجمن و بانک به عنوان برترین‌های بورس کالا و «همراهان شفافیت» معرفی شدند؛ همچنین از ۸ شخصیت اثرگذار و برجسته به دلیل اقدمات ارزنده در جهت رشد شفافیت اقتصاد، تجلیل شد.

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در دومین همایش تجلیل از برترین‌های بورس کالا، گفت: نهادهای زیادی در اقتصاد داریم که متولد می‌شوند اما فرصت بلوغ پیدا نمی‌کنند. بورس کالا جز معدود نهادهایی بوده که علی‌رغم تندبادهایی که پشت سر گذاشته است، به‌بلوغ خوبی رسیده است.

سید مهدی نیازی سرپرست وزارت صمت هم در دومین همایش تجلیل از برترین‌های بورس کالا گفت: سهم قابل ملاحظه ای از اقتصادی ایران و بنگاه های بزرگ و اثرگذار کشور در همایش برترین های بورس کالا حضور دارند و امیدوارم بتوانیم با توان و ظرفیت های این بنگاه ها در جهت اجرا و پیشبرد برنامه های توسعه ای کشور و تولید گام های بزرگی برداریم.

سید جواد جهرمی مدیر عامل بورس کالای ایران هم طی صحبتهایی عنوان نمود: در سالی که گذشت شاهد رشد ۵۸ درصدی از نظر ارزش معاملان بودیم به گونه ای که ارزش کل معاملات از هزارهمت عبور کرد. همچنین حجم معاملات بورس کالا با رشد ۵۵ درصدی به رکورد ۱۱۷ میلیون تن رسید.

وی ازجمله دستاوردهای بورس کالا در سال قبل را رونق تالار صادراتی عنوان کرد و اظهار کرد: رینگ صادراتی به کمک شرکت های حاضر و تلاش های سازمان ایمیدرو توانست شاهد حضور محصولاتی نظیر شمش فولاد، مس، سیمان، آلومینیوم و پی وی سی بود.

شایان ذکر است، شرکت‌های آلومینیوم ایران (ایرالکو)، فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، جهان فولاد سیرجان، فولاد کاوه جنوب کیش و آهن و فولاد ارفع، از جمله شرکت‌هایی بودند که به عنوان برترین‌ها در این عرصه شناخته شدند.