جشنواره تجلیل از کارگران و گروه‌های کار و واحدهای نمونه استان مرکزی

426

روابط عمومی و صنعتی:جشنواره تجلیل از کارگران و گروه‌های کار و واحدهای نمونه استان مرکزی همزمان با ۱۱ اردیبهشت، روز جهانی کار و کارگر با حضور دکتر مخلص الائمه استاندار مرکزی، دکتر میراشرفی سرپرست مدیریت عامل ایرالکو، مهندس امیدی مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، سایر مسئولان، کارگران و کارفرمایان در سالن غدیر استانداری اراک برگزارشد.
مخلص‌الائمه استاندار مرکزی با تبریک روز جهانی کارگر، گفت: سال گذشته ۹ نشست کمیسیون کارگری در استان مرکزی برگزار شد که ۱۰۰ مصوبه در پی داشت و ۹۵ درصد مصوبات آن هم اجرایی شد.
وی با اشاره به ۷۷۰ سفر شهرستانی که توسط مدیران استان مرکزی در سال ۱۴۰۱ در راستای حل مشکلات مربوط به حوزه‌های اقتصادی و معیشتی، انجام شد، بیان داشت: رئیس جمهور دولت سیزدهم به هیچ عنوان تعطیلی و توقف ندارد و این مهم باید سرلوحه کار همه مدیران باشد. هیچ مدیری در این استان تعطیلی ندارد و همه تلاش‌ها برای رفع موانع اشتغال و تولید به کار گرفته شده است.
وی با تاکید بر این موضوع که جمعیت کارگری استان مرکزی نسبت به سایر استان‌ها بالا است و ۶۰ درصد شاغلین استان مرکزی را قشر کارگر تشکیل می‌دهد، یادآور شد: استان مرکزی رتبه اول تنوع صنعتی کشور را دارد و با وجود پایتخت صنعتی ایران و مشکلات اقتصادی، سال گذشته آرامش در صنایع این استان حاکم بود و تمام شاخص‌های مرتبط با اشتغال آن، با رشد همراه بود.
وی تصریح کرد: برای رشد تولید و حرکت کلی اقتصاد استان مرکزی ۲ موضوع در اولویت است که در گام اول، حمایت و سرعت و شتاب دادن به صنایع پیشران مورد توجه است و در گام دوم حرکت صنایع در زنجیره ارزش افزوده است.

تقدیر و تجلیل از کارگران نمونه استان مرکزی که توانسته بودند در سی و چهارمین جشنواره امتنان حائز رتبه گردند، از دیگر برنامه های این جشنواره بود که در این بخش سرکار خانم میترا حکمت از واحد توزیع برق و آقای علی رمضانی از واحد کنترل کیفیت که توانسته بودند با توجه به معیارهای جشنواره امتنان موفق به کسب رتبه شوند، لوح تقدیر خود را از دکتر میراشرفی و استاندار مرکزی دریافت نمودند. یادآور می گردد جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه صنعتی همه ساله با هدف تجلیل و شناسایی و تشویق نیروی کار مولد، متخصص، مخترع و مبتکر در سه مرحله مقدماتی، استانی و کشوری و در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی برگزار می‌شود.
برای آشنایی بیشتر همکاران با ۲ کارگر نمونه ایرالکو و دلایل این انتخاب، به اختصار به معرفی ایشان می پردازیم.
– آقای علی رمضانی که در واحد کنترل کیفیت مشغول به کار و در حال حاضر دانشجوي دكتراي متالورژي مي باشند.
در خصوص انتخاب به عنوان کارگر نمونه ۳ مورد ثبت اختراع داشته اند که به شرح زیر می باشد:
۱- ساخت دستگاه dross slag
۲- ساخت colling fine shell
۳- استفاده از كك ضايعاتي در افزايش گرافيت آزاد چدن خاكستري واحدهاي ميله گذاري شركت

– سرکار خانم میترا حکمت دانش آموخته کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی برق گرایش سیستم‌های مخابراتی می باشند و از سال ۱۳۹۷ تا کنون در واحد توزیع برق شرکت مشغول به کار هستند. اهم پروژه‌های ایشان که منجر به کسب عنوان کارگر نمونه در سطح استان مرکزی گردید، عبارتند از:
۱٫ راه‌اندازی اپلیکیشن دیماند مصرفی ایرالکو از سال ۱۳۹۸: این اپلیکیشن علاوه بر ارائه گزارش مصرفی روزانه بصورت ارسال پیامک به مسئولان ذیربط، بصورت آنلاین نیز در مواقع کاهش و یا افزایش ناگهانی دیماند مصرفی، با ارسال پیامک آخرین وضعیت را جهت کنترل و پیشگیری از تجاوز از دیماند اطلاع می‌دهد.
۲٫ استنتاج و تحلیل الگوی رفتار انرژی مصرفی کارخانه: بدین منظور با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته تحلیل داده و با استفاده از داده‌های ذخیره شده دیماند توسط اپلیکیشن دیماند که از آغاز راه‌اندازی در سال ۱۳۹۸ تا کنون در حال ذخیره بانک اطلاعاتی است، به این مهم دست یافتیم.
۳٫ پایش متون و اسناد نگهداری و تعمیرات توزیع برق: با طراحی کدفرم‌های الکترونیکی و کدنویسی VBA در نرم افزار اکسل، موفق به سامان‌دهی و کاهش چشمگیر زمان مورد نیاز برای ثبت و تحلیل این اسناد شدیم.
هر دو همکار گرامی کسب این افتخار را متعلق به تمامی پرسنل ایرالکو دانسته و آن را به شهدای والامقام پنجم مرداد شرکت تقدیم نمودند.