آیین افتتاح پانزدهمین نمایشگاه صنعت استان مرکزی

325

دکتر میری لواسانی مدیر عامل ایرالکو در آیین افتتاح پانزدهمین نمایشگاه صنعت استان مرکزی

با خروج واسطه ها و رقابت در تامین مواد اولیه شرایط مطلوبی برای ایرالکو ایجاد نموده ایم.  

روابط عمومی و صنعتی شرکت آلومینیوم ایران: پانزدهمین نمایشگاه صنعت استان مرکزی، سه‌شنبه سوم آبان ۱۴۰۱ با حضور بیش از ۱۲۰ شرکت مادر تخصصی، واحد صنعتی و بنگاه اقتصادی از استان‌های مرکزی، آذربایجان شرقی، تهران، اصفهان و خراسان در فضایی به مساحت ۴ هزار متر مربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی در اراک گشایش یافت.

آیین افتتاحیه همزمان با هفته فرهنگی اراک، همایش فرصت های سرمایه گذاری شهر اراک و در مراسمی با حضور دکتر مخلص الائمه استاندار مرکزی، کریمی و آصفری، نمایندگان اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، دکتر لواسانی مدیر عامل ایرالکو، سفرای کشورهای سنگال و اوگاندا و دیگر مسئولان استانی ، فعالان و رایزنان اقتصادی برگزار گردید.

 

دکتر مخلص الائمه استاندار مرکزی به همراه سفرای سنگال و اوگاندا و جمعی از مسئولین در غرفه ایرالکو حضور یافتند.

دکتر میری لواسانی در این نمایشگاه در خصوص روند تولید محصول با کیفیت  و همچنین طرح های توسعه ای شرکت توضیحاتی ارائه نمودند.

وی افزود : تامین مواد اولیه یکی از مشکلات شرکت در سنوات مختلف بوده است که با انجام اقدامات کارشناسی و مساعدت و پشتیبانی اعضای محترم هیات مدیره توانستیم حاشیه ی امنی برای ذخیره و تامین مواد اولیه ایجاد نماییم.

دکتر میری لواسانی اظهار داشت با عنایت اخص به این موضوع که هزینه های جاری از ناحیه  تامین مواد اولیه اثر مستقیم بر بهای تمام شده محصول داشته و هرگونه اقدامی در این خصوص اثر مستقیم در سود محاسباتی دارد، لذا با توجه به کاهش قیمت خرید پودر آلومینا در آینده شاهد افزایش سود آوری شرکت خواهیم بود.

 

مدیرعامل ایرالکو در گفتگو با  سفرای سنگال و اوگاندا در غرفه اختصاصی شرکت آلومینیوم ایران جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را از پارامتر های اساسی توسعه پایدار در کشور برشمرد

مدیر عامل ایرالکو اهتمام ویژه در تدوین و اجرای برنامه های کارشناسی شده فروش در راستای تثبیت واقعی شرکت آلومینیوم ایران در بازار های هدف و مصرف را از برنامه های استراتژیک بر شمرد.

دکتر لواسانی حذف پیش پرداخت ها در تامین پودر آلومینا و حذف انحصار صورت گرفته تامین مواد اولیه که موجب رقابت در تامین و افزایش عرضه که منجر به کاهش قیمت تامین خواهد شد را از دیگر اقدامات اساسی ایرالکو بر شمرد.

 

استاندار مرکزی در آیین افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: برپایی نمایشگاه تخصصی صنعت استان مرکزی از نظر اقتصادی برای استان بسیار حائز اهمیت است و به لحاظ موقعیت برگزاری نمایشگاه و همچنین حضور شمار زیادی از شرکت های مهم و موثر در زنجیره صنعت کشور از اعتبار بالایی برخوردار می باشد.

وی گفت: استان مرکزی قطب سوم صنعتی کشور و به لحاظ تنوع صنایع رتبه نخست و از حیث صنایع غیرنفتی استان جایگاه برجسته ای دارد که امید است با تعامل و هم افزایی بخش خصوصی و دولت، حوزه اقتصادی در استان بیش از گذشته تقویت شود. استاندار مرکزی در ادامه بیان نمود: صنعتگران استان تامین بخش قابل توجهی از نیاز کشور به محصولات صنعتی، کشور را بر عهده دارند و برپایی این نمایشگاه‌ها می‌تواند این قابلیت‌ها را به خوبی نمایان کند. استاندار مرکزی تصریح کرد: کشور به جهات مختلف ظرفیت های فراوانی همچون نخبگان، زیرساخت های حیاتی و رشته های دانشگاهی ویژه دارد که با استفاده از آنها می توان از اقتصاد وابسته به نفت جدا شد، البته تحریم ها فرصتی برای کشور بود که ناخواسته ایران را از نفت فاصله داد.

در ادامه مراسم سفیران سنگال و اوگاندا هم طی سخنانی از همکاری متقابل ایران و کشور متبوع خود خبر دادند.

علی جودکی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این آیین گفت: شاخصه صنعتی استان مرکزی به لحاظ تنوع تولید در کشور مطرح است چرا که در این استان هفت هزار و ۹۰۰ قلم کالا تولید می شود که از این لحاظ رتبه نخست و به لحاظ صنایع مادر در حوزه آلومینیوم، نفت، گاز و پتروشیمی جزو استان های سرآمد کشور است.

خاطر نشان می سازد شرکت آلومینیوم ایران به عنوان پرچمدار صنعت آلومینیوم کشور، از مورخ سوم تا ششم آبان ماه از ساعت ۱۵ الی ۲۱ در این نمایشگاه حضوری فعال داشته و میزبان علاقه مندان، کارشناسان و صنعتگران مختلف می باشد.

مصاحبه و کنفرانس خبری مدیران صمت و اتاق بازرگانی با شبکه استانی آفتاب در فضای غرفه شرکت آلومینیوم ایران