بازدید دکتر افقهی از ایرالکو

117

دکتر افقهی: شرکت آلومینیوم ایران یکی از پرافتحارترین صنایع کشور است

روابط عمومی و صنعتی: دکتر افقهی مشاور و رئیس حوزه ریاست و سرپرست معاونت مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه کشور و دکتر عسگری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی در روز جمعه مورخ ۳۱/۴/۱۴۰۱ با حضور در شرکت آلومینیوم ایران با اعضای هیأت مدیره، مدیرعامل، قائم مقام اجرایی، جمعی از معاونین و مدیران ایرالکو دیدار و گفتگو نمودند.

در ابتدای جلسه دکتر لواسانی مدیرعامل ایرالکو ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان، در نشست اختصاصی با ایشان، در خصوص آخرین وضعیت تولید، طرح‌های توسعه‌ای، اشتغال، نقش ایرالکو در صنعت آلومینیوم کشور، تأمین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز، صادرات محصول و برنامه‌های آتی شرکت؛ توضیحاتی را ارائه نمودند.

در ادامه دکتر افقهی طی بازدید از کارگاه‌های احیاء ۲ و تولید بیلت ۵۰ هزار تنی ایرالکو؛ ضمن ارز آور خواندن شرکت آلومینیوم ایران، ایجاد و حفظ اشتغال پایدار در این شرکت مادر صنعتی را از ویژگی‌های ایرالکو برشمرد و افزود: تولیدات ایرالکو در زمره محصولات استراتژیک قرار دارد چرا که در صنایع مختلف از جمله صنایع دفاعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی شرکت آلومینیوم ایران را یکی از افتخارات صنایع کشور دانست و از اعضای هیأت مدیره، مدیرعامل و به ویژه کارگران ساعی و تلاش‍گر ایرالکو تقدیر و تشکر ویژه نمود و خاطر نشان کرد: تولید امری مقدس و البته پرصعوبت است که ایرالکو با وجود تمام مشکلات، مشقت‌ها و زحمات، آن را حفظ و همچنین در مباحث و مسئولیت‌های اجتماعی از جمله ورزش کارگری و حرفه‌ای نیز سهم بسزایی در استان مرکزی و کشور ایفا می‌نماید که از این حیث نیز جا دارد از زحمات شما صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.

سرپرست معاونت مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه سخنان خود به این نکته تأکید نمود که دکتر عسگری حتما به ایرالکو کمک خواهد نمود تا پروژه‌های نیمه‌کار خود را به اتمام برساند و در پایان نیز توفیق روز افزون، سلامتی و عاقبت بخیری برای تمامی دست اندرکاران شرکت بزرگ آلومینیوم ایران را از درگاه خداوند متعال مسألت نمود.

در ادامه این جلسه دکتر عسگری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی با اذعان به این نکته که دکتر افقهی تأکید داشتند تا از ایرالکو بازدید نمایند، افزود: ما مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را به آقای دکتر میرکاظمی ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه کشور منعکس خواهیم نمود و هیچ امری برای ما اولی تر از این مهم نمی‌باشد. وی همچنین تصریح کرد: ما با تمام توان در خدمت شما عزیزان هستیم و حل مشکلات واحدهای صنعتی-تولیدی از جمله ایرالکو را وظیفه خود می‌دانیم.

دکتر عسگری در ادامه با تأکید بر ذهنیت مثبتی که نسبت به ایرالکو وجود دارد گفت: عمل به مسئولیت‌های اجتماعی از سوی ایرالکو، قابل تقدیر است و در جایی که تیم فوتبال آلومینیوم با حضور و عملکرد قابل قبول در لیگ برتر فوتبال کشور، یک تنه موجی از نشاط اجتماعی را در کلان شهر اراک و استان مرکزی ایجاد نموده است؛ ضمن تشکر ویژه از مسئولان محترم این شرکت، از ایشان می‌خواهیم که این حمایت‌ها ادامه پیدا کند و بسط و توسعه ورزش در کنار امر مقدس و مهم تولید و اشتغال؛ مؤیدی باشد بر کارنامه درخشان شرکت آلومینیوم ایران.

وی در پایان به دو پروژه مهم این سازمان در کلان شهر اراک اشاره نمود و ساخت کتابخانه مرکزی و تالار مرکزی مجموعه فرهنگ را از اقدامات در حال انجام سازمان متبوعش برشمرد و بیان نمود: با تکمیل و بهره‌برداری این دو پروژه، میزان ارائه خدمات به مردم شریف اراک، توسعه و بهبود قابل توجهی خواهد یافت.