مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آلومینیوم ایران در دانشگاه تربیت مدرس تهران با حضور بیش از ۸۴ درصد از سهامداران برگزار شد

531

روابط عمومی و صنعتی ایرالکو : مجمع عمومي عادي ساليانه شركت آلومينيوم ايران(سهامي عام) با حضور بیش از ۸۴ درصد سهامداران، راس ساعت ۱۶:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ در محل: تهران، تقاطع خیابان جلال آل احمد،  بزرگراه شهید چمران(پل گیشا) و در سالن اجتماعات جابر ابن حیّان دانشگاه تربیت مدرس تشکیل و برگزار گرديد.

با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و همچنین دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا و بنا به ابلاغیه سازمان بورس و اوراق بهادار، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آلومینیوم ایران برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار گردید که  امکان مشاهده مجمع برای سهامداران به ‌صورت پخش زنده نیز فراهم گردیده بود.

مجمع پس از استماع گزارش هيات مديره و بازرس قانوني که نسبت به سال گذشته از عملکرد بهتری برخوردار بوده و از بابت بندهای حسابرسی نیز  فاقد مورد عدم رعایت استانداردهای حسابداری بوده، آغاز گردید.

همچنین مبلغ سود خالص نیز با توجه به مبلغ ۱۱۳۶ میلیارد ریال درآمد اتفاقی سال مالی ۱۳۹۷، بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته است.

 

« خلاصه تصمیمات مجمع عمومي عادي ساليانه شرکت آلومینیوم ایران مورخ ۱۳۹۹/۰۴/۳۰»

مجمع در خصوص موارد مطروحه در دستور جلسه تصميماتي به شرح ذيل اتخاذ نمود:

  • صورت‌هاي مالي منتهي به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مشتمل بر ترازنامه، عملكرد سود(زيان)، سود(زيان) انباشته و صورت جريان وجوه نقد با تأکید بر اجرای تکالیف مقرر در صورتجلسه خلاصه مذاکرات مجمع مورد تصویب قرار گرفت.
  • مؤسسه حسابرسي “کوشامنش” به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانوني و مؤسسه حسابرسي ” ارقام نگر آریا “به عنوان بازرس علي‌البدل شركت براي سال مالي منتهي به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ انتخاب گرديدند و با امضاء ذيل صورت‌جلسه، قبول سمت نمودند.
  • روزنامه‌دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه كثيرالانتشار شركت براي سال ۱۳۹۹ انتخاب گرديد.
  • در ارتباط با تقسیم سود، مجمع با اکثریت آراء مقرر نمود به ازاء هر سهم ۱۵۰ ریال به سهامداران پرداخت شود (که نسبت به سود نقدی تقسیمی در مجمع عادی سالیانه سال گذشته(۱۳۹۸/۰۴/۳۱) ۵۰ درصد افزایش داشته است) و مابقی آن در حساب سود و زیان انباشته منظور و اختیار انجام افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته را به هیأت مدیره تفویض نمود.