حضور شرکت آلومینیوم ایران در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو ۱۳۹۸

278

شانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی متالورژی ایران، ایران متافو۲۰۱۹ در حالی به اتمام رسید که شرکت آلومینیوم ایران ( ایرالکو) به عنوان پرچمدار صنعت آلومینیوم کشور حضور فعال و پر شوری را در آن داشت.

خداداد غریب پور رئیس هیات مدیره ایمیدرو به همراه بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران و جمعی از فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی نمایشگاه  را افتتاح نموده و همچنین از غرفه اختصاصی ایرالکو بازدید نمودند.

 

 

 

غریب پور ضمن تبریک جهت حضور ایرالکو در نمایشگاه و استقبال شرکت های خارجی از متافو اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه منجر به شناسایی بازار و معرفی صاحبان فناوری ها به واحدهای تولیدی و ایجاد فرصت حضور برای شرکت های دانش بنیان و دریافت نیازهای صنعت می شود.

       

مهندس مجیدی مدیر عامل محترم ایرالکو نیز ضمن حضور در غرفه اختصاصی کارخانه از نزدیک در جریان برنامه ها و رویکردهای نمایشگاه قرار گرفتند و ضمن مصاحبه با پایگاه های خبری باشگاه صنعت آلومینیوم به سوالات ایشان پاسخ دادند.

ایرالکو در نمایشگاه امسال که از تاریخ ۸ الی ۱۱ آذر ماه در محل دائمی نمایشگاههای تهران و با حضور ۳۲۸ شرکت داخلی و ۳۷ شرکت خارجی از کشورهای چین، هندوستان، روسیه، پاکستان، ترکمنستان، ایتالیا و در شرایط خاص تحریمی فلزات کشور، برگزار شد، با رویکرد ایجاد ارتباطات گسترده، بازاریابی و اعلام نیاز مندیها و همچنین تامین مواد اولیه و تجهیزات خود، توانست در حوزه های  بازرگانی، فروش و بازاریابی، تدارکات داخلی، تولید و بهره برداری و برنامه ریزی و بهره وری حضوری فعال داشته باشد و طی چهار روز برگزاری نمایشگاه مذاکرات و گفتگوهای مستقیم و فشرده ای با تولید کنندگان، تامین کنندگان قطعات، تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز کارخانه و همچنین خریداران محصولات  به صورت ارتباط مستقیم و بدون واسطه ایجاد نماید.

شرکت آلومینیوم ایران با درک و شناخت کافی از شرایط خاص نمایشگاهی و ایجاد فضا و غرفه ای مناسب به متراژ ۹۴ متر در بهترین موقعیت و سالن نمایشگاه ( سالن ۸و۹ ، غرفه R01)، ضمن معرفی محصولات، تولیدات و دستاوردها، توانست نگاه ها را به سمت خود معطوف نماید، آنجا که در خبر پخش شده از صداو سیمای جمهوری اسلامی، غرفه ایرالکو بارها به نمایش درآمد که حود نشان از هدفمند عمل کردن کارخانه برای این رخداد بزرگ بود.

نمایشگاه ایران متافو ۹۸ با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و همراهی سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در شش گروه برگزار گردید.

– فلزات غیرآهنی(آلومینیوم، مس، سرب، روی و انواع فلزات گرانبها )

– آهن و فولاد (مواد اولیه و مواد معدنی، فولاد خام و آلیاژ‌های آهن)

– ریختهگری، قالبسازی، آهنگری و ماشین‌کاری

– معدن و صنایع معدنی

– کوره‌ها، نسوزها و سرامیک‌های صنعتی

– پروژههای صنعت و معدن

 

از جمله مزایای این نمایشگاه که زنجیره کاملی از شرکتهای معدنی تا محصول نهایی را در بر می گرفت می توان  به موارد ذیل اشاره نمود:

– آشنایی با طیف گسترده‌ای از محصولات داخلی و خارجی در زمینه های مورد نیاز و امکان مقایسه بین انواع محصولات و خدمات و انتخاب کارآمدترین محصول

– ارتباط، تعامل و مذاکره  مستقیم با تولیدکنندگان و مطرح کردن نیازمندیهای خود

– کسب اطلاعات گسترده در کوتاه‌ترین زمان ممکن و صرفه جویی در وقت و انرژی

– کشف فرصت‌های مناسب برای صادرات و بازاریابی در دیگر کشور ها

– کشف ایده‌های جدید برای پیشرفت و بروزرسانی دانش فنی و  تکنولوژی  آشنایی با دستاوردهای نوین صنعت از طریق حضور در کارگاه های تخصصی آموزشی و اساتید مربوطه و امکان تعامل و مشورت با صاحب‌نظران و متخصصان