نشست مدیر عامل، جمعی ازمعاونین، مدیران و مسؤلین ایرالکو، با حضور دکتر حسین کمالی رئیس هیات مدیره ی شرکت

1169

نشست مدیر عامل، جمعی ازمعاونین، مدیران و مسؤلین ایرالکو، با حضور دکتر حسین کمالی رئیس هیات مدیره ی شرکت آلومینیوم ایران، برگزار شد.

روابط عمومی و صنعتی: در روز پنجشنبه مورخه ۳۱/۵/۹۸ با حضور دکتر کمالی رئیس هیات مدیره ی شرکت آلومینیوم ایران، مهندس مجیدی مدیر عامل، جمعی از معاونین، مدیران و مسئولین ایرالکو؛ نشست هم اندیشی مدیران شرکت آلومینیوم ایران، جهت بررسی مسائل کلان شرکت در خصوص بررسی و ارائه راهکارهای عبور از مشکلات برگزار گردید.

مهندس مجیدی در این نشست به موانع موجود بر سر راه تأمین مواد اولیه اشاره نمود و گفت:  همواره در تامین مواد اولیه با موانع متعدد روبرو هستیم و ناگزیر به ارائه ی راهکارهای جدید می باشیم که در همین راستا باروش تهاتر مستقیم و غیر مسقیم موفق شدیم بخشی از مواد اولیه مورد نیاز را تأمین نماییم و مابقی نیازمان را از طریق صادرات شمشی که تولید می کنیم، تهیه کرده و وارد نماییم. در همین راستا نیز باقوانین دست و پاگیر بانک مرکزی مواجه هستیم چرا که بابت صادرات شمش، ارز نیمایی را از ما مطالبه می کنند و این در حالی است که ما هیچ گونه ارزی در ازای صادرات شمش دریافت نمی کنیم؛ همانطور که جهت تهیه آند مورد نیاز وارداتی از چین نیز، پرداخت آن به طریقه تحویل شمش صادراتی انجام پذیرفت.

مدیر عامل ایرالکو همچنین از دکتر کمالی رئیس هیات مدیره ی ایرالکو خواست تا در این شرایط دشوار، حمایت های مؤثر هیات مدیره؛ کما فی السابق یاریگر شرکت در عبور از معضلات فعلی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش تأکید نمود: در اقتصاد، عناوینی از قبیل درآمد، سود دهی و ماندگاری منافع اولویت دارند و از طرفی نیز تأثیر اقتصاد بر زندگی آحاد جامعه را باید در نظر گرفت و زمانی که صحبت از صرفه و صلاح به میان می آید، باید وظایف شرعی، ملی و میهنی مان را نیز در نظر بگیریم و مدیریت صحیح، تجمیع بین این دو و برقراری تعادل بین رساندن شرکت به سود بیشتر و حفظ نیروی کار، با رعایت تمامی اصول و قوانین می باشد. به نحوی که بین نیروی پرتلاش، قانون مدار و منظم و نیروی فاقد کارآیی؛ باید تفاوتی آشکار وجود داشته باشد. وی بهبود ساختارها و پیاده سازی نگرش های سازنده را برای ایجاد مجموعه ای توانمند و پویا ضروری دانست و افزود: برای دست یابی به این مهم، به کمک تمامی مدیران وکارکنان محترم شرکت نیازمندیم و نگاه ما به مقوله ی کار باید نگاهی ملی همراه با جدیت و برخاسته از عزم و اراده ی راسخ باشد.

دکتر کمالی کار را دارای مرتبه ای بس والا توصیف نمود و گفت: از عموم عزیزان می خواهم که کار و تولید را با جدیتی مثال زدنی دنبال کنند و اجازه ندهند هیچ مسأله حاشیه ای بر کارشان تأثیر سوء بگذارد و مانع تولید شود. وی عملکرد مهندس مجیدی را همراه با دلسوزی، دقت بالا و درایت برشمرد و مسئولیت های ایشان را دارای طیفی وسیع وگسترده عنوان نمود و افزود: با عنایت به حجم گسترده ی کار، از تمامی همکاران محترم تقاضا دارم هر کدام در حیطه ی مسئولیت خودشان به احسن وجه تلاش نمایند تا مدیریت ارشد مجموعه بتواند به مسائل کلان شرکت رسیدگی و معضلات پیش رو را برطرف نماید.

ایشان درپایان ضمن تأکید بر این نکته که “تمام تلاش ما پیشبرد اهداف سازنده در ایرالکو است بدون این که حتی به یک نفر ضرر و زیانی وارد شود”، گفت: ما باید در تأمین مواد اولیه باعقد قراردادهای بلند مدت  تغییرات و نگرش های جدید و مثبت را ایجاد نماییم تا بتوانیم در شرایط دشوار رقابتی بازار فلز آلومینیوم در آینده موفق باشیم.

بازدید دکتر کمالی از کارگاه های تولیدی ایرالکو: